fot. PAP/Adam Warżawa

Posłowie PiS złożyli projekt uchwały potępiającej zakłócanie wystąpień A. Dudy w Wejherowie i Pucku

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uchwały potępiającej wydarzenia w Wejherowie i Pucku. Tymczasem Platforma Obywatelska nie widzi problemu w obrażaniu prezydenta i zakłócaniu państwowych uroczystości przez Komitet Obrony Demokracji.

Działacze Komitetu Obrony Demokracji nie odpuszczają. Wczoraj przyjechali zakłócać spotkanie prezydenta z mieszkańcami Zakliczyna. Małgorzata Kidawa-Błońska nadal nie widzi jednak żadnego problemu w działaniach KOD-u w trakcie uroczystości państwowych w Pucku.

– Trzeba mieć odwagę. Polityk musi być odważny i wiedzieć, że ludzie różnie reagują – uważa Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka PO na prezydenta.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgłosili projekt uchwały potępiającej wydarzenia w Wejherowie i Pucku.

„Sejm Rzeczypospolitej wyraża najwyższe oburzenie wobec barbarzyńskich zachowań wymierzonych w autorytet polskiego państwa oraz w przebieg ważnych dla tożsamości mieszkańców Pomorza i całego kraju uroczystości stulecia zaślubin Polski z morzem” – brzmi treść projektu.

Uchwały nie poprze jednak Platforma.

– To jest tylko i wyłącznie element propagandowy, żeby PiS mógł „grać” ten temat jako temat zastępczy – twierdzi przewodniczący PO Borys Budka.

Taka uchwała jest konieczna – mówi marszałek senior Antoni Macierewicz.

– Oni przestali być opozycją. Oni się stali wrogami polskości, polskiej niepodległości – mówi Antoni Macierewicz.

Trzeba odróżnić wiec polityczny od uroczystości państwowych – podkreśla rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

– W Pucku miała miejsce uroczystość o charakterze państwowym, uroczystość związana z setną rocznicą zaślubin Polski z morzem. Takie zachowania nie powinny mieć, szczególnie w trakcie tak ważnych uroczystości, miejsca – zaznaczył Błażej Spychalski.

Działacze KOD-u związani z Platformą Obywatelska zapowiadają kolejne prowokacje.

TV Trwam News

drukuj