fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych domaga się odwołania W. Czarzastego z funkcji wicemarszałka Sejmu

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie apeluje do posłów z klubu Prawa i Sprawiedliwości o poparcie wniosku Konfederacji o odwołanie Włodzimierza Czarzastego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej stwierdził ostatnio w telewizji publicznej, że Polskę w latach 1944-45 wyzwalała armia radziecka.

W ocenie rzecznika Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych dr. Jerzego Bukowskiego, głoszenie takiego poglądu całkowicie dyskwalifikuje go jako polityka niepodległej Rzeczypospolitej.

– Rozumiem, że w Sejmie istnieją tzw. parytety, tzn. opozycja ma prawo mieć swoich członków w prezydium Sejmu, wicemarszałków, przewodniczących niektórych komisji, ale nie może być tak, żeby miejsce w funkcji wicemarszałka Sejmu było dla ludzi wychwalających sowieckich zbrodniarzy, czyli publicznie propagujących zakazany w konstytucji totalitaryzm. To jest po prostu rzecz haniebna. Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość chce w dalszym ciągu utrwalać swoją pozycję jako formacji antykomunistycznej, powinno poprzeć wniosek Konfederacji o odwołanie Włodzimierza Czarzastego z funkcji wicemarszałka Sejmu – podkreśla dr Jerzy Bukowski.

Politycy Konfederacji poinformowali wczoraj, że zawiadomią prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa propagowania totalitaryzmu przez lidera SLD oraz że będą wnioskować o odwołanie go z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych ma nadzieję, że wniosek ten oprócz PiS poprą również kluby KO i PSL.

 

RIRM

 

drukuj