fot. Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM

Polski Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM pomaga we Włoszech walczyć z pandemią koronawirusa

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM włączył się w misję Wojskowego Instytutu Medycznego w Lombardii. Pomagają włoskim lekarzom mierzyć się z koronawirusem, a jednocześnie zdobywają doświadczenie, które pozwoli im wykorzystać je w kraju.

O pierwszych godzinach misji mówił Michał Madeyski.

– Mam wrażenie, że wlaliśmy pewną nadzieję w ich serca, że nie są sami, że jest szansa na to, żeby z wirusem wygrać. Jest szansa na to, żeby wszystko dookoła wróciło do takiej normalności, jak ją rozumieliśmy zanim zostaliśmy zmuszeni do tego, żeby wychodzić na ulice w maskach – powiedział Michał Madeyski.

Przygotowaliśmy wszystko w taki sposób, aby możliwie dobrze chronić się przed możliwością zakażenia – oznajmił.

– Wprowadziliśmy pewne procedury na terenie hotelu, w którym mieszkamy, tak aby zminimalizować szansę przenoszenia patogenu do miejsca, w którym będziemy przebywać poza pracą. Naszym zadaniem jest przede wszystkim pomóc personelowi medycznemu uzupełnić ich możliwości, wesprzeć ich w pracy, ale też chcemy się nauczyć tego wszystkiego, czego Włosi nauczyli się przez ostatnie tygodnie, jeśli chodzi o sposoby prewencji i walki z chorobą – wskazał Michał Madeyski.

 

Aleksandra Rutkowska/radiomaryja.pl

drukuj