fot. PAP/EPA

W Polsce pogodnie; deszcz możliwy tylko na południu kraju

Jak informuje IMGW, północno zachodnia Europa i rejon Morza Adriatyckiego będą w zasięgu rozległych układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu wyżów z centrami nad Wyspami Azorskimi i zachodnią Rosją.

Polska będzie w zasięgu wyżu znad Rosji, w dość chłodnym, polarnym morskim powietrzu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa.

W środę niemal w całym kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, a na południu miejscami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady mżawki lub deszczu, po południu na szczytach Tatr słabe opady śniegu. Do godzin przedpołudniowych gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna przeważnie od 7 st. do 10 st., w kotlinach sudeckich i na północy kraju chłodniej, od 5 st. do 7 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu i we wschodniej połowie kraju miejscami umiarkowany i porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, lokalnie rozpogodzenia. Na południu gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki. Wysoko w Tatrach powyżej 2000 m n.p.m. słabe opady śniegu. Miejscami, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 1 st. do 5 st., w kotlinach sudeckich lokalnie spadek temperatury do 0 st. We wschodniej połowie kraju i na wybrzeżu wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Poza tym wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj