fot. flickr.com/Y'amal

Pogoda w Polsce bez zmian. Kolejny deszczowy dzień

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i południowa znajdować się będą w zasięgu niżów z układami frontów. Wpływ wyżów zaznaczy się głównie nad Skandynawią i Europą Wschodnią.

Północna i północno-wschodnia część Polski będzie na skraju wyżu znad Skandynawii, pozostały obszar kraju znajdzie się w zasięgu płytkiej zatoki niżowej, w strefie frontu atmosferycznego. Nad Polską napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie, na północnym wschodzie suche, na pozostałym obszarze wilgotne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek na północnym wschodzie zachmurzenie małe, okresami umiarkowane i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Opady deszczu w czasie burz lokalnie mogą być o silnym natężeniu, prognozowana suma do 25 mm, lokalne do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C nad morzem i w miejscowościach podgórskich, około 25 st. C na południu i zachodzie, do 27 st. C na północy i wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W nocy w północno-wschodniej części kraju zachmurzenie przeważnie małe i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu, a początkowo także burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w rejonie burz do 15 mm. Miejscami na północy mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 15 st. C na wschodzie do 19 st. C na północnym zachodzie; w miejscowościach podgórskich około 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie wschodni i południowo-wschodni, jedynie na południowym zachodzie południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

PAP

drukuj