fot. youtube.com

Podkarpackie: Straż Graniczna zapobiegła przemytowi kradzionych silników

Na przejściu granicznym z Ukrainą w Korczowej (Podkarpackie) Straż Graniczna zatrzymała samochód przewożący pięć silników zaburtowych do łodzi motorowych, które zostały skradzione w Norwegii. Łączna wartość motorów przekracza 50 tys. zł.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor, próbę przemytu sprzętu wykryto podczas kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski.

„Funkcjonariusze Straży Granicznej w czasie kontroli mercedesa na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którego kierowcą był 34-letni obywatel Ukrainy odkryli, że cudzoziemiec przewoził w przestrzeni ładunkowej, ukryte pod bagażami silniki zaburtowe marki Honda oraz Suzuki. Ich wartość to ponad 50 tys. zł” – dodała.

Po dokładnym sprawdzeniu w międzynarodowych rejestrach okazało się, że silniki są w zainteresowaniu norweskich służb policyjnych w związku ze zgłoszoną kradzieżą. Zgodnie z procedurą sprawę do dalszego prowadzenia przejęła policja z Radymna.

Mjr Elżbieta Pikor zaznaczyła, że w tym roku to pierwszy przypadek udaremnienia próby wywozu silników zaburtowych na podkarpackich przejściach granicznych.

PAP

drukuj