fot. KAS

Podkarpackie: ponad 4 mln zł wpłaty do budżetu państwa w wyniku kontroli KAS

Dzięki podkarpackim funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej budżet państwa odzyskał ponad 4 mln złotych z tytułu podatku VAT – poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie st. rachm. Edyta Chabowska.

Dodała, że na stratę ponad 4 mln zł naraziła Skarb Państwa jedna z zagranicznych firm, zarejestrowana dla celów rozliczenia podatku VAT na terenie Polski.

„Podczas kontroli tego podmiotu pracownicy KAS ujawnili nieprawidłowości w zakresie rozliczeń w podatku od towarów i usług, związane z obrotem granulatów z tworzyw sztucznych” – podkreśliła st. rachm. Edyta Chabowska.

Kontrolujący ustalili, że firma dla dokonywanych dostaw w ramach tzw. transakcji łańcuchowych, błędnie określiła miejsce opodatkowania transakcji, co w efekcie miało wpływ na zaniżenie należnego podatku VAT.

Rzeczniczka zaznaczyła, że kontrolowany podmiot zgodził się z ustaleniami kontroli.

„Firma skorygowała uprzednio złożone deklaracje podatkowe i dokonała wpłaty zaległego podatku wraz z należnymi odsetkami w kwocie ponad 4,3 mln zł” – powiedziała.

Podkarpacka KAS od 2017 r. do pierwszej połowy br. w wyniku przeprowadzonych kontroli podatkowych, postępowań kontrolnych i kontroli celno-skarbowych odzyskała dla budżetu państwa ponad 122 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj