fot. Paweł Palembas

Podkarpackie: Leśnicy proponują osobom niesłyszącym wyprawy w Bieszczady

Propozycje wypraw w Bieszczady dla osób niesłyszących przygotowali leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Informacje na stronie RDLP pomagają zaplanować wędrówkę, podczas której można odwiedzić zagrodę żubrów w Mucznem, czy wejść na Połoninę Wetlińską.

„Leśnicy przygotowali kilka gotowych propozycji wypraw terenowych dla osób niesłyszących. Niebawem pojawią się kolejne, także przetłumaczone na język migowy, oferty aktywnego wypoczynku” – powiedział rzecznik RDLP Edwarda Marszałek.

Jak zaznaczył rzecznik, na stronie internetowej Lasów Państwowych dla osób niesłyszących dostępne są w języku migowym m.in. informacje o pokazowej zagrodzie żubrów w Mucznem, plenerowym muzeum wypału węgla drzewnego, rezerwacie „Sine Wiry”. Znalazły się też propozycje wyprawy na połoniny, przejazdu Bieszczadzką Kolejką Leśną czy odwiedzenia Zalewu Solińskiego.

„Pomagają one zainteresowanym zaplanować wędrówkę po Bieszczadach” – dodał Edward Marszałek.

Zauważył, że „leśnikom zależy nam na tym, by każdy mógł korzystać z uroków i dobroczynnego wpływu lasów”.

„Nasze propozycje dla osób niesłyszących zawierają kompleksową ofertę turystyczną, w której znajdują się wszystkie niezbędne informacje wraz z planem zwiedzania na poszczególne dni. Jest też krótki opis miejsc, które warto odwiedzić” – mówił rzecznik.

Na stronie Lasów Państwowych dostępna jest także interaktywna mapa obiektów rekreacyjno–wypoczynkowych i edukacyjnych [więcej].

PAP/radiomaryja.pl

drukuj