fot. flickr.com

Pochmurnie i deszczowo w całym kraju

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, częściowo Skandynawia oraz krańce wschodnie Europy będą w zasięgu niżów z ośrodkiem głównym nad Morzem Norweskim.

Nad pozostałą częścią kontynentu dominował będzie rozległy wyż z centrum nad północno-zachodnią Polską, która znajdzie się pod jego wpływem. Na południu i wschodzie kraju zaznaczy się strefa odsuwającego się frontu. Napływać będzie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie wzrastać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy kraju. Na południu i wschodzie oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na Dolnym Śląsku mżawki. Temperatura maksymalna od -2 st. do 0 st. na wschodzie, około 2 st. w centrum d15o 3 st., 5 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, na wschodzie z kierunków północnych, na zachodzie zmienny.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. W Karpatach zanikające opady śniegu. Miejscami marznąca mgła osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -10 st., -8 st. na wschodzie i południu kraju, -6 st., -4 st. w centrum do -4 st., -2 st. na zachodzie, w strefie nadmorskiej około 0 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj