PAP/Tomasz Gzell

PiS zaprezentowało hasło na ostatnie dni przed wyborami do PE

„W Europie głosuj za Polską” to hasło PiS-u na ostatnie dni eurokampanii przed niedzielnymi wyborami. Te słowa są też marką Prawa i Sprawiedliwości – tłumaczył podczas konferencji europoseł Tomasz Poręba.

– Jest też najważniejszym przekazem, który zarówno tutaj w Polsce, jak i tam, w Parlamencie Europejskim, będziemy budować i budujemy również w naszym kraju. W pierwszej kolejności reprezentujemy, głosujemy, walczymy o polskie sprawy. Tak u nas, rządząc w Polsce, tak również w Parlamencie Europejskim, gdy Prawo i Sprawiedliwość będzie miało swoją reprezentację w Brukseli – powiedział Tomasz Poręba.

W konferencji na Nowogrodzkiej uczestniczył też prezes Jarosław Kaczyński, który odniósł się do nagrania z udziałem posła Platformy Obywatelskiej Rafała Grupińskiego ws. związków partnerskich.

Polityk Platformy Obywatelskiej mówił o wprowadzeniu takich związków przez Komisję Europejską, przy założeniu, że inicjatywa zostanie „przedłużona” na czas wyborów parlamentarnych. Grupiński tłumaczył, że na razie te postulaty nie będą publicznie eksponowane, by nie zrażać wyborców z mniejszych miejscowości.

PO reprezentuje typ partii skrajnie niewiarygodnej, która traktuje politykę jako jedną wielką manipulację – ocenił prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

-Platforma Obywatelska potrafiła zapowiadać, niemalże przysięgać, że nie podwyższy wieku emerytalnego, a następnie to robić. Potrafiła składać deklaracje bardzo – jak to się często mówi w języku nieco niechętnym naszej stronie – bogoojczyźnianą, a następnie prowadzić politykę bardzo lewicową, a w końcu wręcz lewacką, skierowaną przeciwko tradycyjnym wartościom. I teraz proszę Państwa mamy perspektywę Platformy Obywatelskiej, która chce wprowadzać w Polsce rewolucję obyczajową. Podważenie wszystkich tradycyjnych kanonów, która już w tej chwili jest faktem w wielu państwach na zachód od naszych granic. Czy będzie to służyło czemuś dobremu? Z całą pewnością nie – podkreślił Jarosław Kaczyński.

O tym, kto nas będzie reprezentował w Parlamencie Europejskim i z jakim programem, zdecydujemy już w najbliższą niedzielę. W Polsce wybierzemy 52 eurodeputowanych.

RIRM

drukuj