fot. PAP/Marcin Bielecki

PiS walczy o większy budżet na rolnictwo

Prawo i Sprawiedliwość walczy o większy budżet Unii na rolnictwo. Nasi gospodarze mają też otrzymać dopłaty do hektara na europejskim poziomie.

O pomocy dla rolników mówił wczoraj podczas konwencji wyborczej w Szczecinie lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński. Prezes partii rządzącej przypomniał, że Polsce przypadnie ważne stanowisko w ramach wspólnoty – unijnego komisarza ds. rolnictwa.

To właśnie głównym zadaniem polskiego komisarza będzie walka o zrównanie dopłat bezpośrednich i zwiększenie wspólnotowego budżetu na rolnictwo.

Możemy z bardzo dużą pewnością zapowiedzieć, że polscy rolnicy otrzymają dopłaty do hektara na poziomie europejskim – 260 euro od hektara. Teraz to jest 200 euro. Jest sojusz przyjaciół polityki spójności i wywalczymy, także w sprawach rolnictwa, powiększenie tego budżetu. To jest jeden z naszych celów, który realizujemy – mówił Jarosław Kaczyński.

Kandydatem na komisarza ds. rolnictwa jest były europoseł Janusz Wojciechowski. Jutro zostanie on przesłuchany przez komisję rolnictwa Parlamentu Europejskiego.

Wcześniej zielone światło kandydaturze Janusza Wojciechowskiego dały: Komisja Prawna europarlamentu oraz Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych. 

RIRM

drukuj