fot. flickr.com

PiS chce odbudować przemysł na Pomorzu Zachodnim

Rząd PiS dąży do odbudowy przemysłu na Pomorzu Zachodnim. Jednym z elementów jest budowa fabryki propylenu, zwanej ,,Police 2’’. „Dla rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy rozwój tego regionu i nowe miejsca pracy dla mieszkańców to ważne zadanie” – mówił w audycji ,,Aktualności dnia’’ w Radiu Maryja  wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Polityk PiS-u przypomniał, że niedawno wewnątrz Grupy Azoty podpisano porozumienie, które ma pomóc w budowie fabryki w Policach. Do inwestowania zaproszone są krajowe przedsiębiorstwa. „Chcemy, by Pomorze Zachodnie było jedną z ekonomicznych wizytówek Polski” – wskazał poseł Joachim Brudziński.

Między prezesem grupy Zakładów Chemicznych Azoty a zakładami chemicznymi w Policach nastąpiło podpisanie napisanie takiego listu intencyjnego. Prace ruszają, została powołana specjalna półka do budowy tej inwestycji. Tak jak wspomniał wczoraj pan prezes Wojciech Wardacki – będzie to skutkowało rozbudową czwartego w Polsce portu jakim jest port policki do przeładunku i terminalu gazu LPG. Liczymy bardzo na to,  że inne Spółki Skarbu Państwa giełdowe taki jak PGNiG również w te inwestycje się zaangażują – wyjaśnił wicemarszałek Sejmu.

Jedną z powiązanych inwestycji będzie modernizacja portu Zakładów Chemicznych Police. Rozbudowa portu – jak zapowiedział w jednej ze stacji radiowych Wojciech Wardacki, prezes polickiej spółki ma kosztować około 100 mln zł.

1,7 mld złotych ma kosztować budowa zakładu do produkcji propylenu. W Policach będzie produkowane 400 tys. ton rocznie. Inwestycja ma być gotowa do końca 2020 roku.

RIRM

drukuj