fot. port.szczecin.pl

PiS chce dalszej odbudowy gospodarki morskiej

Prawo i Sprawiedliwość chce w kolejnej kadencji kontynuować proces odbudowy gospodarki morskiej. Pogłębienie toru wodnego, budowa terminalu kontenerowego i użeglowienie Odry – to przyszłe plany m.in. wobec Pomorza Zachodniego. O planach mówił w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Szef resortu przypomniał, że MGMiŻŚ jest obecnie w połowie realizacji dużych projektów na rzecz odbudowy przemysłu stoczniowego.

– To, co zaczęliśmy w ramach realizacji naszego programu cztery lata temu, a więc cały proces odbudowy gospodarki morskiej i rozpoczęcie bardzo dużych inwestycji, właśnie tutaj na Pomorzu Zachodnim, jednoznacznie chcemy potwierdzić jako realizacje na przyszłą kadencję, jeśli będzie nam to dane. Jesteśmy w połowie naprawdę bardzo dużych inwestycji związanych z użeglownieniem rzek czy odbudową przemysłu stoczniowego, czy z rozbudową portów. To są inwestycje, które zostały przez nas rozpoczęte i one bezwzględnie muszą zostać wykonane – powiedział minister Marek Gróbarczyk.

Szef resortu gospodarki morskiej odniósł się też do stanowiska posłów KO, którzy wczoraj przed Stocznią Szczecińską krytykowali opóźnienia w inwestycjach. Chodzi m.in. o budowę promu dla PŻM. Szef resortu gospodarki morskiej poinformował, że jeszcze w tym roku ruszy jego budowa.

RIRM

drukuj