fot. flickr.com

W piątek nad Polską spore zachmurzenie; na południu opady śniegu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą wyże, jedynie południe kontynentu znajdować się będzie pod wpływem niżów.

Polska będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Wieczorem na północny wschód kraju zacznie oddziaływać płytki niż z ośrodkiem nad Łotwą. Polska pozostanie w mroźnym powietrzu polarnym kontynentalnym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim oraz na południu i wschodzie mazowieckiego i podlaskiego zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Wieczorem na wybrzeżu i Żuławach przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7 st., -6 st. na północnym wschodzie, około -3 st. w centrum, do 0 st. na krańcach południowo-zachodnich; na wybrzeżu od -1 st. do 1 st.; w rejonach podgórskich od -5 st. do -1 st. Wiatr na południu umiarkowany, poza tym słaby, północno-wschodni, na północy przechodzący w zmienny.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -12 st., -9 st. na wschodzie do -8 st., -6 st. na zachodzie, niższa w rejonach podgórskich – od -17 st. do -12 st., wyższa na wybrzeżu – od -6 st. do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj