P. Jaroszyński: Radio Maryja pomogło ocalić Polskę w trudnych momentach dziejowych

Wykładowca WSKSiM i KUL prof. Piotr Jaroszyński w swoim felietonie nawiązał do zbliżającego się srebrnego jubileuszu powstania katolickiej rozgłośni. Podkreślił w nim, że Radio powstało w momencie, gdy w społeczeństwie nastąpiło załamanie i zwątpienie, że uda się wyrwać z postkomunizmu.

Wtedy właśnie o. Tadeusz Rydzyk CSsR miał tę niesamowitą intuicję i natchnienie, żeby założyć radio, które nazwał Radiem Maryja, bo Maryja Królowa Polski tak jak długo istnieje Polska, zawsze stawała w naszej obronie. Powstało więc Radio Maryja, które z lokalnej rozgłośni stało się ogólnopolskim radiem, a nawet ogólnoświatowym. Tutaj jest rzecz niesamowita, że to radio zaczęło wokół siebie gromadzić nie setki tysięcy, ale miliony słuchaczy. Co więcej, ci słuchacze odpowiadali na wezwanie Radia – powiedział prof. Jaroszyński.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r. w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Obchody 25. rocznicy powstania rozgłośni odbędą się w sobotę w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ulicy Bema w Toruniu. Centralnym punktem świętowania będzie Msza św. o 15.30, której przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

Szczegółowe informacje na stronie [tutaj].

RIRM

drukuj