PAP/Rafał Guz

P. Jaki: komisja weryfikacyjna wszczęła postępowania ws. kar za tzw. „czyszczenie kamienic”

Komisja weryfikacyjna wszczęła postępowania o nałożenie kar za tzw. „czyszczenie kamienic” przy ul. Lutosławskiego 9 i Jagiellońskiej 27 – poinformował przewodniczący komisji Patryk Jaki. Przypomniał, że komisja może nałożyć karę w wysokości do miliona złotych.

Komisja weryfikacyjna w poniedziałek uchyliła decyzję zwrotową dot. nieruchomości przy Lutosławskiego, nakazała ponowne rozpatrzenie sprawy i przejęcie w zarząd przez miasto. Komisja uznała również, że decyzja zwrotowa dot. nieruchomości przy Jagiellońskiej została wydana z naruszeniem prawa i zasługuje na uchylenie, ale jest to niemożliwe, bo nastąpiło przeniesienie własności nieruchomości na osobę trzecią.

Patryk Jaki po ogłoszeniu decyzji w obu sprawach podkreślił, że „mamy do czynienia z nieprawdopodobnie brutalnym traktowaniem lokatorów w jednej i drugiej kamienicy”. Dodał, że kamienica przy ul. Jagiellońskiej została „wyczyszczona do zera” i powstają tam luksusowe apartamenty.

Przewodniczący komisji poinformował, że na mocy poniedziałkowych decyzji, komisja podjęła dwie kolejne decyzje.

„Wszczynamy postępowanie o kary za tzw. czyszczenie kamienic” – powiedział Patryk Jaki.

Przypomniał, że komisja może z tego tytułu nałożyć karę w wysokości do miliona złotych.

„W przypadku jednej i drugiej nieruchomości (przy ul. Lutosławskiego i Jagiellońskiej – PAP) takie czynności zostały wszczęte” – powiedział Patryk Jaki.

PAP/RIRM

drukuj