fot. M.Borawski/Nasz Dziennik

P. Andrzejewski: Opozycja prowadzi politykę totalnej negacji

Siły destrukcji państwa i prawa nazywane przez siebie opozycją, nie potrafią zaproponować niczego pozytywnego – ocenił Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu. Gość piątkowego programu Polski punkt widzenia, na antenie TV Trwam, dodał, że opozycja działa na bazie negacji wszystkiego.

Ekspert odniósł się do debaty nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Posłowie w głosowaniu odrzucili wniosek. Opozycja nie jest w stanie niczego pozytywnego zaproponować – wskazał mecenas Piotr Andrzejewski.

–  Demokracja ma swoje prawa, nie może być oparta na negacji, musi być oparta na dialogu z jednej strony, ale na dialogu ku czemuś dobremu, bo polityka jest rzeczą pożądaną. Nasza konstytucja mówi, że Polska prowadzi politykę taką a taką, władze prowadzą politykę taką a taką.  W kierunku pozytywnym. Natomiast oni prowadzą politykę totalnej negacji – analizował mecenas.

Podczas sejmowego wystąpienia lider PO Grzegorz Schetyna stwierdził m.in., że rząd Beaty Szydło to najmniej odpowiedzialna, najbardziej arogancka i szkodliwa władza po 1989 roku.

Odpowiadając na te zarzuty premier Beata Szydło stwierdziła, że Polacy zaufali PiS, bo ugrupowanie to było inne od poprzedników. Zaznaczyła, że PO nie chodzi o Polskę, lecz o realizację własnych interesów.

RIRM

drukuj