fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Ostatnie dni na złożenie PIT-WZ

18 kwietnia mija termin na złożenie PIT-WZ. Nowa forma rozliczenia z Urzędem Skarbowym jest praktykowana po raz pierwszy. Polega ona na złożeniu wniosku on-line, na podstawie którego Urząd sam sporządzi zeznanie.  Po pięciu dniach podatnik otrzymuje wypełniony druk. Z formy rozliczenia PIT-WZ skorzystać mogą podatnicy rozliczający się PIT-em 37.

Łukasz Świerżewski, rzecznik resortu finansów, zaznacza, że taka forma rozliczenia jest szybka i wygodna.

Jest to duże ułatwienie, dlatego że podatnik nie musi samemu wypełniać PIT-u, nie musi znać żadnych „cyferek”, a podaje jedynie najważniejsze informacje na swój temat, tj. dane osobowe, i to pozwala Urzędowi Skarbowemu wypełnić PIT za niego. Wygoda i szybkość są w tej kwestii największymi korzyściami. Można je składać do 18 kwietnia za pośrednictwem systemu e-deklaracje czy e-płatnik bądź za pośrednictwem części banków, które włączyły się w ten projekt – wskazuje Łukasz Świerżewski.

Termin składania zeznań podatkowych w tym roku mija 2 maja.

Rozliczając swoje dochody, każdy może także przekazać 1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego. Wśród nich jest także Fundacja Nasza Przyszłość. Pozyskane środki Fundacja przeznacza m.in. na patriotyczne wychowanie młodzieży w duchu chrześcijańskim.

RIRM

drukuj