fot. PAP/EPA

Osoby, które miały w ostatnim czasie kontakt z senatorem Janem Filipem Libickim z PSL będą miały przeprowadzane testy na koronawirusa

Osoby, które miały w ostatnim czasie kontakt z senatorem Polskiego Stronnictwa Ludowego Janem Filipem Libickim będą miały przeprowadzane testy na koronawirusa. Kancelaria Senatu przesłała do senatorów maile z informacją o przesunięciu posiedzenia komisji oraz obrad plenarnych Izby. Poszczególni politycy otrzymali też informacje dotyczące badań na obecność wirusa.

Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości, wskazała, że w związku z zaistniałą sytuacją prace Wyższej Izby Parlamentu prawdopodobnie będą odbywać się zdalnie.

– Senatorowie, którzy mieli kontakt z panem senatorem Libickim, ale także pracownicy kancelarii, którzy mieli kontakt z panem senatorem, będą mieli przeprowadzone w najbliższych dniach testy na obecność koronawirusa. Posiedzenie Senatu odbędzie się w przyszłym tygodniu. Preferowany jest udział zdalny, więc my już od dłuższego czasu zdalnie obradujemy, bo mamy taką możliwość. Zapewne posiedzenia komisji, jak i to posiedzenie plenarne odbędzie się przy udziale senatorów, ale w sposób zdalny – powiedziała Maria Koc.  

Wiadomo już, że na kwarantannie jest senator Krzysztof Kwiatkowski. Polityk przekazał tę informację na Twitterze. Jak zaznaczył, miał on kontakt z zakażonym koronawirusem senatorem Janem Filipem Libickim.

https://twitter.com/Kwiatkowski2011/status/1290000604534681600

W związku z tym, marszałek Senatu poinformował, że zaplanowane na przyszły tydzień posiedzenie Izby zostało przesunięte na 11-13 sierpnia.

RIRM

drukuj