Opozycja negatywnie o projekcie ustawy o KAS

Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Niezależna negatywnie oceniają projekt ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej. Kukiz’15 chce jak najdłuższych prac nad ustawą i opowiada się za pozostawieniem służby celnej w obecnej formule.

W Sejmie trwa pierwsze czytanie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, która ma skonsolidować obecną Służbę Celną i skarbową oraz urzędy kontroli skarbowej. [czytaj więcej] 

 

Politycy rządzącego Prawa i Sprawiedliwości podnoszą, że KAS jest wymierzona w oszustów podatkowych. Nowe rozwiania mają usprawnić pobór podatków.

Parlamentarzyści Kukiz’15 oceniają, że podstawowe cele ustawy są słuszne, jednak poddają pod wątpliwość to, czy uda się je osiągnąć.

– Klub Kukiz‘15 na pewno będzie wspierał tę inicjatywę, żeby Służbę Celną pozostawić w takiej formie, jaka jest. My rozumiemy – podatków trzeba bardzo mocno pilnować, ale Służba Celna to ta służba, która zasługuje na naszą większą aprobatę i nie możemy pozwolić na to, żeby tę służbę zlikwidować całkowicie – mówił poseł Andrzej Kobylarz.

Odrzucenia projektu w pierwszym czytaniu chce Związek Zawodowy Celnicy.pl. Funkcjonariusze ostrzegają, że wskutek zmian powstanie chaos organizacyjny i częściowy paraliż w administracji skarbowej i Służbie Celnej, co może oznaczać spadek wpływów do budżetu.

RIRM

drukuj