fot. wikipedia.org

Niepokalanów: III Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu „Margaretka” i wspólnot modlących się za kapłanów

W Niepokalanowie odbywa się III Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu „Margaretka” i wspólnot modlących się za kapłanów. W związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się i organizowaniu zgromadzeń ma ono zmienioną formę.

Członkowie Apostolatu biorą udział w wydarzeniu, śledząc jego transmisję w internecie. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – „Wszystko postawiłem na Maryję”.

Centralnym punktem była Msza św. za kapłanów sprawowana w Bazylice w Niepokalanowie. Przewodniczył jej prowincjał franciszkanów o. Wiesław Pyzio.

Krajowy duszpasterz apostolatu „Margaretka” ks. Bogusław Nagel mówi, że Niepokalanów jest wyjątkowym miejscem dla osób modlących się za kapłanów.

– Maryja łączy się z o. Maksymilianem Maria Kolbe, więc Niepokalanów jest również miejscem szczególnym, miejscem Matki Bożej. Warto nadmienić, że od samego początku, kiedy „Margaretki” powstały w Kanadzie, jako patronkę ruchu obrały NMP Matkę Kościoła. Zatem Niepokalanów jest miejscem wybranym przez Matkę Bożą, który łączy się z modlitwą za kapłanów – wskazuje.

Dzisiejsze spotkanie organizują Krajowe Duszpasterstwo Apostolatu Modlitwy za Kapłanów ,,Margaretka” oraz franciszkanie z Niepokalanowa.

Patronat nad wydarzeniem objęły między innymi Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj