fot. twitter.com/NFZ_Centrala

NFZ opublikował odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z koronawirusem

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z panującą epidemią koronawirusa.

W związku z panującą w naszym kraju epidemią koronawirusa pojawia się wiele pytań, jak powinniśmy się zachować w tym trudnym czasie. Dla wielu pacjentów ważną informacją jest to, w jaki sposób funkcjonują uzdrowiska i sanatoria. Na najczęściej zadane pytania odpowiedział Narodowy Fundusz Zdrowia.

,,Co robić, jeśli mamy przydzielone miejsce i termin leczenia do sanatorium? Nie wyjeżdżaj na leczenie. Odeślij skierowanie do swojego oddziału wojewódzkiego NFZ. Nie stracisz miejsca w kolejce oczekujących. Skorzystasz z leczenia w terminie późniejszym, zgodnie ze swoją kolejnością – po ustaniu zagrożenia związanego z koronawirusem” – wyjaśnił NFZ.

Pojawiały się także pytania, dlaczego sanatoria nie zostały zamknięte. NFZ odpowiada, że od 14 marca do odwołania wszystkie uzdrowiska zawiesiły działalność. Jeżeli leczenie rozpoczęło się przed tą datą, pacjent ma prawo do wykorzystania zleconych świadczeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Funduszu lub pod bezpłatnym numerem 800 – 190 – 590.

TV Trwam News

drukuj