fot. twitter.com

Nadodrzański Oddział SG: w tym roku na chętnych do służby czeka 60 miejsc

W tym roku Nadodrzański Oddział Straż Granicznej planuje przyjąć do służby 60 nowych funkcjonariuszy. Cały czas trwa nabór. Chętni mogą składać dokumenty w Krośnie Odrzańskim, Poznaniu, Wrocławiu i Zgorzelcu – poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

„Służba w Straży Granicznej to przede wszystkim służba stabilna, stała, ciekawa i satysfakcjonująca, pełniona w młodych dynamicznych zespołach. Daje możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej. To także duże perspektywy rozwoju zawodowego i wyboru specjalizacji” – powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że zarobki funkcjonariuszy SG rozpoczynają się od 3 750 zł na rękę, a prawa emerytalne nabywa się po 25 latach służby. Do tego dochodzą nagrody roczne, motywacyjne i jubileuszowe.

„Na niewątpliwą atrakcyjność służby w naszej formacji wpływa też możliwość udziału w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii, we Włoszech, na Litwie) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. w Macedonii czy Grecji. Do tego dochodzi możliwość pełnienia służby w patrolach polsko-niemieckich” – zaznaczyła Joanna Konieczniak.

Od kandydatów na funkcjonariusza SG wymagane jest m.in., by posiadał wyłącznie polskie obywatelstwo, nie był karany sądownie, miał co najmniej średnie wykształcenie – matura nie jest wymagana. Ważne, by kandydat posiadał odpowiednią wiedzę ogólną, zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Składanie dokumentów możliwe jest po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny pod nr tel. 68 358 22 04, 68 358 23 26 lub elektronicznie: nabor.noosg@strazgraniczna.pl

W Placówce SG we Wrocławiu-Strachowicach są one przyjmowane w każdy pierwszy wtorek miesiąca; w Poznaniu dokumenty można złożyć w każdy drugi wtorek miesiąca, a w Zgorzelcu w trzeci wtorek miesiąca. W pozostałe dni, dokumenty można dostarczyć do Komendy Nadodrzańskiego Oddziału SG w Krośnie Odrzańskim.

Wszystkie niezbędne dla kandydatów dokumenty oraz informacje znajdują się na stronie internetowej www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej z siedzibą komendy w Krośnie Odrzańskim obejmuje zasięgiem działania trzy województwa: lubuskie, wielkopolskie i dolnośląskie. Długość granicy państwowej chronionej przez ten oddział wynosi 716 km, w tym: 278 km z Republiką Federalną Niemiec i 438 km z Republiką Czeską.

Obecnie w tym Oddziale SG służy 1 177 funkcjonariuszy, a powinno ich być 1 424. Braki kadrowe wynikają m.in. z przechodzenia funkcjonariuszy SG na emeryturę.

PAP

drukuj