fot. pixabay.com

Nad Polską duże zachmurzenia i przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia będzie znajdować się w zasięgu rozległego wyżu z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Zachodnia połowa Polski znajdzie się na skraju wyżu, wschodnia część pozostanie pod wpływem płytkiej zatoki niżowej. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne, polarne, morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek na zachodzie kraju zachmurzenie duże z postępującymi od północnego zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie przeważnie duże, przelotne opady deszczu, a wysoko w górach śniegu.

Miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju możliwe lokalne burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu do 15 mm na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 7 st., 9 st. na wschodzie i wybrzeżu do 11 st., 12 st. na zachodzie, jedynie w rejonach podgórskich Karpat od 3 st. do 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, wysoko w Tatrach do 80 km/h, północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, przejściowo malejące do umiarkowanego i małego. Początkowo we wschodniej połowie kraju opady deszczu, w obszarach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a w górach samego śniegu, stopniowo od zachodu zanikające. Po północy od północnego zachodu nasuwająca się kolejna strefa opadów. Temperatura minimalna od 0 st. na północnym wschodzie, około 3 st. w centrum, do 6 st., 7 st. na zachodzie i wybrzeżu, jedynie na Podhalu chłodniej, od -2 st. do 0 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na północy kraju. Okresami przelotne opady deszczu, w górach śniegu.

Prognozowana wysokość opadów do 15 mm lokalnie na południu kraju.

Temperatura maksymalna od 6 st. na południowym wschodzie do 11 st. na północnym zachodzie i zachodzie, na Podhalu około 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, przeważnie północno-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, okresami burze, możliwe opady małego gradu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, w czasie burz porywy mogą sięgać 55 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, północno-zachodni.

W piątek zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj