Na wrocławskim lotnisku zatrzymano Albankę oraz jej córkę z fałszywymi hiszpańskimi paszportami

Straż Graniczna zatrzymała na wrocławskim lotnisku obywatelkę Albanii oraz jej 7-letnią córkę, które próbował dostać się na lot do Londynu posługując się sfałszowanymi paszportami hiszpańskimi – poinformowała SG.

Jak podała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak, 28-letnia cudzoziemka wraz z 7-letnią córką stawiła się na wrocławskim lotnisku do odprawy podróżnych odlatujących do Londynu.

„Kobieta w trakcie kontroli granicznej okazała funkcjonariuszom hiszpański paszport oraz dwa hiszpańskie dowody osobiste. Dokumenty te wzbudziły podejrzenie co do ich autentyczności; ich analiza wykazała, że są podrobione” – powiedziała rzeczniczka.

W bagażu Albanki funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli dwa autentyczne albańskie paszporty należące do kobiety i jej dziecka.

Cudzoziemka odpowie za niezgodne z prawem przekroczenie granicy Polski oraz usiłowanie niezgodnego z prawem przekroczenia granicy do Wielkiej Brytanii. Zostanie także zobowiązana do opuszczenia Polski – przekazała mjr Konieczniak.

PAP

drukuj