fot. Monika Bilska

Na Jasną Górę dotrze dziś 42. Toruńska Piesza Pielgrzymka

Na Jasną Górę dotrze dziś 42. Toruńska Piesza Pielgrzymka. O godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. W tym roku, z racji na epidemię koronawirusa, pielgrzymka przybrała formę sztafety. Każdego dnia trasę pokonywała inna grupa pątników. Wśród pielgrzymów jest m.in. ks. bp Józef Szamocki, biskup pomocniczy diecezji toruńskiej.

Nowością w tym roku jest godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościołach znajdujących się na trasie pielgrzymki – wskazuje jej kierownik ks. Wojciech Miszewski.

Pątnicy chcą wykorzystać każdą chwilę tej pielgrzymki. Jako że jest to pielgrzymka, można powiedzieć, w pigułce, ale kiedy kończy się kolejny dzień pielgrzymowania, to każdego dnia pielgrzymi nie są zawiedzeni. Długa droga, którą przeżywamy i również skwar w tym roku bardzo szczególnie nam dokucza, ale jesteśmy szczęśliwi, że możemy chociaż w taki sposób, w formie szczątkowej i innej niż w poprzednich latach, pielgrzymować –  dodał duchowny.

42. Piesza Toruńska Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła 4 sierpnia. Modlitewnej wędrówce przyświecało hasło „Wielka Tajemnica Wiary”.

RIRM

drukuj