fot. msz.gov.pl

MSZ: wiceminister Marek Ziółkowski z wizytą w Pradze

Podsekretarz stanu w MSZ Marek Ziółkowski rozmawiał z przedstawicielami czeskiego MSZ m.in. o współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz o polityce wschodniej.

Polska postrzega Czechy jako ważnego sojusznika w ramach Unii Europejskiej, NATO oraz Grupy Wyszehradzkiej. Cieszy mnie, że mamy zbliżone poglądy w wielu sprawach ważnych dla naszych krajów – powiedział wiceszef polskiego MSZ.

Podczas konsultacji z wiceministrem ds. europejskich Jakubem Durrem oraz wiceministrem ds. polityki bezpieczeństwa i współpracy wielostronnej Iwo Szramkiem omówiono m.in możliwości dalszego zacieśniania współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej, przyszłość Partnerstwa Wschodniego w kontekście zbliżającego się szczytu w Brukseli oraz politykę UE wobec Rosji. Obie strony przedyskutowały także możliwości rozwoju współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, w tym w szczególności w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE oraz NATO. Ministrowie rozmawiali ponadto o sytuacji bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

 PAP/RIRM

drukuj