fot. flickr.com

MRPiPS ogłasza konkurs na szatę graficzną Legitymacji Osób Niepełnosprawnych

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej organizuje konkurs na szatę graficzną Legitymacji Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Moja Legitymacja”. Zainteresowani mogą zgłaszać swoje projekty do 18 maja. Zwycięzca konkursu otrzyma 5 tys zł. nagrody.

Szczegóły dotyczące projektu zamieszczone są na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 „(…) Zgłaszane do konkursu szaty graficzne powinny być przygotowane zgodnie z aktualnymi trendami projektowania, nawiązywać do charakteru dokumentu, cechować się wysokim poziomem artystycznym, oryginalnością, estetycznością, nowoczesnością i innowacyjnością oraz gwarantować możliwość produkcji dokumentu. (…)”piszą władze ministerstwa w swoim komunikacie.

Konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski. Każdy uczestnik przedsięwzięcia może zgłosić tylko jeden projekt. Konkurs – jak informuje resort – zostanie przeprowadzony w trzech etapach.

„(…) W pierwszym etapie formalnej i merytorycznej oceny dokona powołana przez organizatora Kapituła Konkursu. W drugim etapie wybrane projekty zostaną poddane głosowaniu internetowemu dzięki specjalnej funkcji udostępnionej na stronie internetowej MRPiPS. W ramach trzeciego etapu konkursu ostatecznego wyboru projektu szaty graficznej Legitymacji Osób Niepełnosprawnych dokona ostatecznie Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. (…)” – czytamy w komunikacie.

Wyłoniony w konkursie projekt legitymacji będzie m.in. zamieszczany jako wzór w aktach prawnych oraz nadrukowywany na blankiecie legitymacji. Zostanie również wykorzystany w działalności informacyjnej, promocyjnej i szkoleniowej.

Nowe legitymacje dla osób z niepełnosprawnością zaczną obowiązywać od 1 sierpnia bieżącego roku. Zakłada to m.in. nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj