MON wystąpi do sądu przeciwko „Gazecie Wyborczej”

MON wystąpi do sądu przeciwko „Gazecie Wyborczej” – poinformował w środę rzecznik resortu Bartłomiej Misiewicz. Jak dodał, ma to związek z ” systematycznym szkalowaniem” przez dziennik ministra obrony w artykułach o związkach ze współpracownikiem służb specjalnych PRL Robertem Luśnią.

W związku z systematycznym szkalowaniem przez „Gazetę Wyborczą” Ministra Obrony Narodowej i prowadzeniem działań dezinformacyjnych mających na celu obronę aparatu sowieckiego rządzącego w przeszłości Polską informuję, że minister Antoni Macierewicz wystąpi do sądu przeciwko „Gazecie Wyborczej” – poinformował rzecznik w komunikacie przesłanym PAP.

„Chodzi przede wszystkim o środowy tekst w >>Gazecie Wyborczej<<, ale i o inne teksty Tomasza Piątka i ciągnięcie tematu, który był przez nas kilkakrotnie dementowany” – wyjaśnił rzecznik w rozmowie z PAP.

Gazeta Wyborcza brnie w dezinformację i próbę wprowadzenia opinii publicznej w błąd, stąd decyzja o wystąpieniu na drogę sądową – dodał rzecznik.

Piątek kilkakrotnie pisał w „GW” o biznesowych kontaktach ministra obrony Antoniego Macierewicza ze współpracownikiem SB Robertem Luśnią.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj