fot. PAP/Andrzej Grygiel

MON: rozmowy ze Słowacją ws. Rosomaków są kontynuowane

Rozmowy z ministerstwem obrony Słowacji w sprawie pozyskania przez ten kraj bazowej wersji transporterów opancerzonych Rosomak są kontynuowane – poinformowało w czwartek polskie MON, dementując doniesienia o zakończeniu negocjacji ze względu na trudności, z jakimi borykają się Słowacy.

„Informuję, że kwestie dotyczące pozyskania podwozi KTO ROSOMAK przez Ministerstwo Obrony Słowacji są kontynuowane, czego wyrazem były rozmowy w tej sprawie ministrów obrony Polski i Słowacji podczas szczytu NATO w Warszawie” – napisał rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz w komunikacie.

„Ministerstwo Obrony Narodowej prowadzi konsultacje w tej sprawie, wbrew spekulacjom, jakie pojawiają się w przestrzeni medialnej. Obecnie prowadzona jest kolejna runda dwustronnych negocjacji dotycząca określenia potencjalnych sposobów realizacji kontraktu” – zaznaczył.

Wcześniej w czwartek radio RMF FM przytoczyło doniesienia słowackich mediów, że tamtejsze ministerstwo wycofało się z zakupu, uzgodnionego za czasów rządów PO. Słowacki dziennik SME miał napisać, że „negocjacje w sprawie tego projektu zostały zakończone, ze względów wojskowych i ekonomicznych trudności dla Republiki Słowackiej”. Wiadomość miało potwierdzić słowackie ministerstwo obrony.

PAP/RIRM

drukuj