fot. M.Marek/ Nasz Dziennik

Minister Szyszko: Posłowie PiS-u zrobią dobry projekt

Na pewno posłowie Prawa i Sprawiedliwości zrobią dobry projekt – tak minister środowiska Jan Szyszko odniósł się do noweli PiS-u dotyczącej wycinki drzew.   

Wczoraj w Sejmie miały się odbyć pierwsze czytania dwóch projektów nowelizacji ustawy o ochronie przyrody przygotowanych przez PiS i Nowoczesną. Posłowie przegłosowali jednak przerwę w obradach komisji do następnego posiedzenia Sejmu.

Minister Jan Szyszko zaznaczył dziś na antenie Polskiego Radia, że zapozna się z projektem PiS-u.

– Jeszcze nie miałem możliwości wczytania się w ten projekt, dlatego że podobnie jak poprzednio, jest to ustawa poselska, a ministrowie nie mają specjalnego wglądu w ustawy poselskie. Mój wiceminister był wczoraj w Sejmie i wiem, że dyskutował na ten temat i dziś rano się z tym zapoznam. Myślę, że na pewno posłowie Prawa i Sprawiedliwości dobrze to przeanalizują i zrobią dobry projekt, a jeśli (w poprzednim projekcie przyp. red.) byłyby jakieś usterki – na pewno je naprawią – wskazywał minister Jan Szyszko.

Dotychczasowe przepisy ustawy o ochronie przyrody, które pozwalają prywatnym właścicielom ziemi na wycinkę drzew na swoim terenie bez zezwoleń, spotkały się z krytyką opozycji.

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o  wyrażenie wotum nieufności wobec szefa resortu środowiska, którym dziś ma się zająć Sejm. Minister Jan Szyszko, odnosząc się do sprawy, powiedział, że prawem opozycji jest składanie wniosków dotyczących odwołania ministrów.

RIRM

drukuj