fot. PAP/Leszek Szymański

Minister kultury wręczył stypendia z programu „Młoda Polska”

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński wręczył stypendia w ramach XIV edycji programu stypendialnego „Młoda Polska”. Uroczystość odbyła się Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie.

Stypendia z programu „Młoda Polska” są przyznawane artystom do 35. roku życia. Chodzi o osoby, które wykazały się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinach takich, jak m.in. film, fotografia, literatura czy muzyka. Stypendium ma pomóc w dalszym rozwoju kariery artystycznej. Może posłużyć np. do zakupu sprzętu lub opłacenia warsztatów artystycznych. W tym roku pieniądze trafiły do 89 osób.

To wyróżnienie i pewnego typu pomoc materialna – mówi minister kultury prof. Piotr Gliński.

– Dla tych, którzy są najlepsi, którzy są najbardziej utalentowani i którzy ten swój talent powinni i muszą pomnażać dla siebie samych, ale też dla wspólnoty, z której się wywodzą. Stąd moja nieśmiała prośba, żebyście Państwo o Rzeczypospolitej nie zapominali, żebyście ten swój talent oddawali także wszystkim innym – nam, którzy nie posiadają takich wspaniałych (…) możliwości – mówił szef resortu kultury.

Stypendia w ramach programu „Młoda Polska” są przyznawane w drodze konkursu. Akcja pod patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego jest realizowana od 2004 roku.

RIRM

drukuj