fot. twitter.com/BeataKempa_KPRM

Minister Beata Kempa namawia do udziału w wyborach

Ponad 70 proc. ustawodawstwa Parlamentu Europejskiego ma przełożenie na polskie przepisy. Dlatego po raz kolejny namawiam wszystkich Polaków do udziału w święcie demokracji, jaką są niedzielne wybory – powiedziała w Brzegu minister Beata Kempa.

Kandydująca z list Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu dolnośląsko-opolskim minister Beata Kempa w czwartek spotkała się z mieszkańcami miasta Brzeg i powiatu brzeskiego. Na konferencji prasowej podkreślała potrzebę uczestnictwa w wyborach.

„Na tej ostatniej prostej chciałabym przede wszystkim zachęcić do udziału w wyborach. Ponad 70 procent ustawodawstwa Parlamentu Europejskiego ma przełożenie na polskie przepisy. Dlatego po raz kolejny namawiam wszystkich Polaków do udziału w święcie demokracji, jaką są niedzielne wybory, bo od ich decyzji będzie zależał los Polski” – powiedziała minister Kempa.

Do priorytetów, które wyznaczyła sobie podczas pracy w Parlamencie Europejskim po ewentualnej wygranej w wyborach, Beata Kempa zaliczyła przywrócenie znaczenia szlaku transportowego rzece Odrze.

„Z punktu widzenia Parlamentu Europejskiego i Unii Europejskiej, najważniejsze jednak są kwestie dotyczące środków na regulację Odry. To jest warunek również rozwoju Brzegu, w szczególności strefy ekonomicznej, która ma niebywałe znaczenie dla rozwoju gospodarczego” – podkreśliła minister.

Obecny na konferencji burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak przypomniał, że w Brzegu przy Odrze jest kilkadziesiąt hektarów gruntów przemysłowych, które mogą skorzystać z przywrócenia rzece dawnych funkcji transportowych. Samorządowiec przypomniał, że zdobył swój mandat jako kandydat Zjednoczonej Prawicy i udzielił poparcia minister Kempie.

„Wspieramy panią minister w drodze do Parlamentu Europejskiego, bo tam jest tworzone prawo, które jest ważne dla wszystkich Polaków. (…) Chciałbym, abyśmy wybierali właśnie takich przedstawicieli jak pani Beata Kempa” – powiedział burmistrz.

PAP/RIRM

drukuj