fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. M. Maląg: Ogłaszamy konkurs o Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej

Chcemy wyróżnić i docenić te podmioty, które skutecznie łączą działalność ekonomiczną z zaangażowaniem społecznym. Te, dla których najważniejszy nie jest zysk, ale drugi człowiek powiedziała szefowa MRPiPS Marlena Maląg, informując o konkursie o Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej.

Minister Marlena Maląg poinformowała, że certyfikaty Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej będą przyznane w pięciu kategoriach.

„To Debiut roku, Najlepszy pracodawca, Sukces rynkowy, Przedsięwzięcie PES (Podmiot Ekonomii Społecznej) współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Społecznie odpowiedzialny samorząd. Oprócz samego certyfikatu Znak Jakości, laureaci poszczególnych kategorii konkursu otrzymają m.in. pakiet wsparcia finansowego oraz możliwość wzięcia udziału w zagranicznej wizycie studyjnej” – powiedziała szefowa MRPiPS.

„Chcemy wyróżnić i docenić te podmioty, które skutecznie łączą działalność ekonomiczną z zaangażowaniem społecznym. Te, dla których najważniejszy nie jest zysk, ale drugi człowiek” – dodała.

Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020 organizowany jest w ramach projektu pn. System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego, współfinansowanego ze środków unijnych. Projekt jest realizowany w partnerstwie przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (lidera partnerstwa), Bank Gospodarstwa Krajowego i Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw.

„Formularze zgłoszeniowe można składać do 27 marca br. Zachęcam do zapoznania się z regulaminem konkursu, a w razie pytań zapraszam do kontaktu z infolinią pod numerem telefonu 22 475 83 38. Chcemy wyróżniać dobrze przykłady działalności na rzecz innych, szczególnie wykluczonych społecznie i zagrożonych takim wykluczeniem” – wskazuje Marlena Maląg.

Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie: www.znakjakosci.mrpips.gov.pl.

PAP

drukuj