PAP/Leszek Szymański

Min. Ł. Szumowski o RBN: Rozmowa niezwykle konstruktywna, bez partyjnych potyczek

Rozmowa była niezwykle konstruktywna, merytoryczna, pozbawiona jakichkolwiek politycznych i partyjnych potyczek – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, pytany o przebieg posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Tematem zwołanego przez prezydenta Andrzeja Dudę posiedzenia RBN było współdziałanie i zapobieganie koronawirusowi. W rozmowach oprócz prezydenta i strony rządowej uczestniczyli m.in. przedstawiciele ugrupowań parlamentarnych.

Minister Szumowski pytany o przebieg obrad na konferencji prasowej w MZ, zaznaczył, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego to ciało doradcze przy prezydencie Rzeczypospolitej i większość dyskusji jest objęta klauzulą niejawną.

„Ta rozmowa była niezwykle konstruktywne, merytoryczna, pozbawiona jakichkolwiek politycznych i partyjnych potyczek” – powiedział szef Ministerstwa Zdrowia.

Podkreślił, że dla bezpieczeństwa zdrowia publicznego ważne jest, by dyskusja toczyła się wspólnie, a podejmowane działania służyły uspokojeniu sytuacji.

W posiedzeniu RBN obok prezydenta Andrzeja Dudy i ministra zdrowia, uczestniczyli premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu, Elżbieta Witek i Tomasz Grodzki, ministrowie: spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, edukacji Dariusz Piontkowski, spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, obrony Mariusz Błaszczak. W posiedzeniu RBN wzięli także udział przedstawiciele ugrupowań parlamentarnych.

PAP

drukuj