fot. PAP/Darek Delmanowicz

Min. J. K. Ardanowski dla „Naszego Dziennika”: Wybierajmy polską żywność

Wybierajmy polską żywność – apeluje na łamach „Naszego Dziennika” minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Ta mobilizacja jest szczególnie ważna dziś, kiedy Polska i świat borykają się z pandemią koronawirusa.

Polska żywność to zdrowa i bezpieczna żywność – wskazał minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Jednak powodów, dla których warto wybierać polskie produkty jest znacznie więcej.

Nasza żywność jest jedną z najlepszych na świecie. Zaspokaja najbardziej wybredne rynki. Co więcej, jest ona oferowana w przystępnej cenie. I sięganie po nasze produkty to już nie tylko kwestia tego, że chcemy dobrze i zdrowo się odżywiać, to jest podstawowe działanie wspierania naszej gospodarki. Dzięki temu ratujemy polskie przedsiębiorstwa, miliony miejsc pracy oraz polskie gospodarstwa rolne – podkreślał Jan Krzysztof Ardanowski.

Szef resortu zapewnił, że żywności w Polsce nie zabraknie. Kluczowe jest jednak, aby rolnicy i rodzimi producenci mieli ją komu sprzedawać w tym trudnym czasie epidemii.

Żywności mamy tak dużo, że jesteśmy skazani na eksport. Niestety, ten zaczyna się załamywać. Nasi główni odbiorcy: Europa Zachodnia, a także Chiny przeżywają niemałe problemy. W ciągu kilku tygodni posypią się łańcuchy dostaw. Wtedy szczególnie ważny będzie rynek wewnętrzny – zaznaczył minister rolnictwa.

Apel o wsparcie dotyczy nie tylko żywności, ale także innych produktów oferowanych przez polskich przedsiębiorców. Takich jak ubrania czy wyroby papiernicze.

TV Trwam News

drukuj