fot. Tomasz Strąg

Min. J. Brudziński: Państwo ma wobec wszystkich obywateli takie same zobowiązania

Państwo ma wobec wszystkich obywateli takie same zobowiązania, również wobec ludzi, którzy mieszkają poza Polską metropolitalną – powiedział w czwartek w Karczewie (zachodniopomorskie) szef MSWiA Joachim Brudziński. Deklarował, że PiS dotrzyma słowa w samorządzie.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podczas konferencji prasowej we wsi Karczewie w Zachodniopomorskiem powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość chce „wyjść z ofertą” dla Polski powiatowej, popegeerowskiej. Zapewnił, że „Polska jest jedna”.

„I wszyscy mieszkańcy, niezależnie od tego, czy są mieszkańcami Warszawy, Poznania, Wrocławia, Szczecina, mają takie same prawa i państwo ma wobec wszystkich obywateli takie same zobowiązania, również wobec rolników, wobec ludzi, którzy mieszkają poza tą Polską metropolitalną” – powiedział Joachim Brudziński.

Dodał, że parlamentarzyści „rozjechali się” po Polsce „gminnej, powiatowej”, aby zdać relację z ponad trzyletnich rządów PiS i żeby „narysować perspektywę na kolejne lata”.

„Naszym zadaniem jest dzisiaj stanąć przed państwem i zadeklarować, (…) że tak, jak dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy słowa w samorządzie” – powiedział szef MSWiA.

PAP/RIRM

drukuj