fot. wikipedia

Min. Gowin: chcemy, by ustawa o uczelniach weszła w życie od października 2018 r.

Ministerstwo nauki chce, by nowa ustawa o szkolnictwie wyższym zaczęła obowiązywać od 1 października 2018 r. Powstaje też kalendarz określający wchodzenie w życie poszczególnych rozwiązań tej ustawy – zapowiedział dziś w Warszawie szef resortu nauki Jarosław Gowin.

Projekt nowej ustawy minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin ma przedstawić 19 września w Krakowie podczas Narodowego Kongresu Nauki.

„Będzie on potem przez kilka miesięcy przedmiotem konsultacji ze środowiskiem akademickim, od studentów począwszy – na kadrze naukowej skończywszy. Liczę na to, że rząd przyjmie ten projekt na początku roku 2018. Jeżeli prace parlamentarne nad projektem będą prowadzone w normalnym, szybkim trybie – a nie żadnym ekspresowym; w normalnym, standardowym trybie – a następnie końcowy efekt, końcowa treść ustawy znajdzie uznanie w oczach pana prezydenta i pan prezydent podpisze tę ustawę, to chcielibyśmy, żeby ustawa weszła w życie od października 2018 roku” – powiedział Gowin na konferencji prasowej zorganizowanej w trakcie Konferencji Ekspertów Praw Studenta w Warszawie.

PAP/RIRM

drukuj