fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Min. Błaszczak: decyzję ws. organizacji festiwalu Woodstock podejmie burmistrz Kostrzyna

Decyzję ws. zorganizowania festiwalu Woodstok podejmie burmistrz Kostrzyna nad Odrą – podkreślił w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał że, jeżeli dojdzie już do przeprowadzenia imprezy, to musi być ona zorganizowana wedle zaostrzonych kryteriów bezpieczeństwa.

Mariusz Błaszczak powiedział, że opinia policji ws. festiwalu Woodstock jest druzgocąca.

Ale oczywiście decyzję w tej sprawie podejmuje burmistrz Kostrzyna nad Odrą. Zdecyduje on, czy ten festiwal może być tak zorganizowany, czy nie” – powiedział w czwartek szef MSWiA.

Jego zdaniem, jeżeli dojdzie już do przeprowadzenia festiwalu to musi być on zorganizowany wedle zaostrzonych kryteriów bezpieczeństwa.

Tak jak to było w ubiegłym roku. Ale i tak podczas tego festiwalu doszło do ponad 200 przypadków złamania prawa” – mówił Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA zachęcał do przeczytania opinii policji.

To jest bardzo uczciwa opinia, która np. pokazuje, że organizator zaniża liczbę uczestników, aby oszczędzać na ochronie. A więc oszczędza na bezpieczeństwie” – zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Zwrócił uwagę, zważywszy na to, „co się dzieje za naszą zachodnią granicą” w Polsce należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo.

To nie jest tak, że właściwe jest hasło „róbta, co chceta”. Trzeba dbać o bezpieczeństwo. To jest podstawa” – stwierdził minister spraw wewnętrznych.

PAP/RIRM

drukuj