fot. twitter.com/MIB_GOV_PL

Min. Adamczyk wizytuje budowę drogi ekspresowej S7

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wizytuje dziś odcinek drogi ekspresowej S7 w województwie świętokrzyskim. Chodzi o dwie budowy realizowane przez dwóch różnych wykonawców. 

W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja minister zaznaczył, że zamierza zweryfikować informację, z której wynika, że pracom na jednym z odcinków należy się przyjrzeć.

– Dzisiaj sam weryfikuję informacje, które otrzymuję w ramach narad, (…) o stanie realizacji inwestycji. Jadę na budowę, przejeżdżam przez nią samochodem terenowym. Dzisiaj są to dwie budowy realizowane w ciągu S7 w woj. świętokrzyskim; jestem u dwóch wykonawców. Mam informacje, że na jednym z odcinków trzeba się przyjrzeć. Chcę to zweryfikować, zobaczyć, dodać otuchy wykonawcom, a jeśli trzeba, to podzielić się swoimi opiniami – zaznaczył Andrzej Adamczyk.

Wcześniej na antenie Radia Kraków minister infrastruktury i budownictwa poinformował, że jeszcze w tym roku powinna zostać podpisana umowa na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 od Krakowa, do granicy Małopolski z woj. świętokrzyskim.

Droga ekspresowa S7 budowana jest między Gdańskiem a Rabką-Zdrój. Połączy aglomerację trójmiejską, warszawską i krakowską. Jej projektowana długość wynosi 706 km, co czyni ją najdłuższą drogą szybkiego ruchu w Polsce.

RIRM

drukuj