Mec. Andrzejewski o „Marszu Wolności”: Miał charakter destrukcyjny

Posiadanie konstytucji jest wartością. Polacy tę wartość zrealizowali pierwsi w Europie – podkreślał w dzisiejszych „Rozmowach niedokończonych” na antenach Radia Maryja oraz TV Trwam mec. Piotr Łukasz Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu i były senator.

Gość o. Dariusza Drążka CSsR mówił m.in. na temat opozycyjnego „Marszu Wolności”, który w sobotę przeszedł ulicami Warszawy. Na pochodzie pojawiły się hasła nawiązujące do „obrony konstytucji”.

To, z czym mięliśmy do czynienia wczoraj (Marsz Wolności – red.), koliduje z duchem konstytucji – ocenił Piotr Łukasz Andrzejewski.

– To (…) ma charakter wypaczania sensu dzisiejszej dobrej zmiany w Polsce. Ucieka się do demagogii i niezgodnego z realiami przedstawiania tej rzeczywistości, w której przyszło nam dzisiaj żyć i tworzyć zręby niepodległej Rzeczpospolitej – mówił sędzia.

Mecenas stwierdził, że teraz powinno się „przejść do porządku dziennego”, a samo wydarzenie nazwał „wybuchem wolności destrukcyjnej”.

– Wolność jest jednym z tych elementów, które Stwórca dał człowiekowi po to, żeby z nich należycie korzystał, ale korzystał dla tworzenia ładu, a nie nieładu (…). To, co wczoraj było, miało charakter destrukcji – wyjaśnił mecenas.

Piotr Łukasz Andrzejewski i o. Dariusz Drążek CSsR rozmawiali też m.in. o Konstytucji 3 Maja i obowiązującej obecnie ustawie zasadniczej z 1997 roku, którą Mecenas współtworzył.

Zobacz cały program:

RIRM

drukuj