Małopolska: Urząd Marszałkowski organizuje Dni Dziedzictwa Kulturowego

W Małopolsce odbywają się Dni Dziedzictwa Kulturowego, organizowane przez Urząd Marszałkowski. To wspólne odkrywanie nowych, nieznanych do tej pory miejsc.

To dwa weekendy, które pozwolą inaczej spojrzeć na Kraków i na Małopolskę.

To dni, w których mieszkańcy Małopolski mogą zobaczyć miejsca, które często na co dzień nie są dostępne – podkreślił Michał Drewnicki, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to wspólne odkrywanie nowych miejsc. Zwiedzającym towarzyszy przewodnik. Atutem są wystawy plenerowe, spacery, wycieczki rowerowe, a także warsztaty, koncerty i kiermasze.

Znamy Wawel, Kraków, Zakopane, Tarnów, ale często w tych mniejszych miejscowościach są miejsca, o których mało się mówi – wskazał Michał Drewnicki.

W miniony weekend mieszkańcy Małopolski mieli okazję odwiedzić sześć nowych miejsc. To Zamek w Czuchowie, Pałac Potockich w Krakowie czy kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Iwkowej. Przed nami kolejny weekend i kolejne sześć zabytków.

Są to kościoły, organy Hasiora czy inne zabytki, które warto zwiedzać – powiedział rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Wśród nich są: Klasztor Duchaczek z kościołem pw. św. Tomasza w Krakowie, Dom Arcybractwa Miłosierdzia i Banku Pobożnego w Krakowie oraz Wieś Kacwin na Spiszu. Zabytki będą otwarte dla zwiedzających w sobotę i niedzielę.

TV Trwam News/RIRM

drukuj