fot. twitter.com/pisorgpl

M. Morawiecki: wiarygodność jest fundamentem naszego programu

Nie wyobrażamy sobie braku uczciwości wobec obywateli; jak coś obiecujemy, to dotrzymujemy słowa; wiarygodność jest kluczowa, by mieć za sobą naród, to fundament naszego programu – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu przypomniał w swoim wystąpieniu obietnice złożone podczas jednej z ostatnich konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Wymienił m.in. program „Dostępność Plus”, zapowiedź „małego ZUS-u” oraz utworzenia Funduszu Dróg Samorządowych.

„Wszystkie te propozycje są albo zrealizowane, albo są w trakcie realizacji. To jest wiarygodność” – podkreślił.

Premier przypomniał, że w czwartek Rada Warszawy zdecydowała o zmniejszeniu bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksimum 60 proc. Przeciw zmianie protestowali radni PiS.

„Tak krótkie nogi ma ich (PO) wiarygodność, to jest brak wiarygodności, brak uczciwości wobec obywateli. My sobie nie wyobrażamy czegoś takiego. Jak obiecujemy, to otrzymujemy słowa” – mówił.

Według premiera, wiarygodność jest „kluczowa, żeby mieć naród za sobą”.

„Wiarygodność jest fundamentem naszego programu” – oświadczył Mateusz Morawiecki.

„My tę wiarygodność mamy potwierdzoną dziesiątkami, setkami różnych naszych obietnic, propozycji, dotrzymanych szybciej niż się wielu wydawało” – mówił szef rządu.

Według niego jest ona najważniejsza w realizacji różnych planów i programów.

PAP/RIRM

drukuj