fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

M. Morawiecki: ocena Moody’s jest zbyt ostrożna

Ocena perspektyw polskiej gospodarki ze strony Moody’s jest zbyt ostrożna, wzrost będzie jeszcze wyższy – tak wicepremier Mateusz Morawiecki skomentował podniesienie przez Moody’s prognozy wzrostu gospodarczego Polski w 2017 rok z 2,9 proc. do 3,2 proc.

W poniedziałkowym raporcie agencja ratingowa Moody’s podwyższyła szacunek PKB Polski na 2017 r. do 3,2 proc. rok do roku z 2,9 proc. rok do roku prognozowanych w styczniu. W ocenie agencji, wzrostowi gospodarczemu w Polsce sprzyjać będzie rosnąca konsumpcja prywatna.

Ministerstwo Rozwoju wydało komunikat, zawierający komentarz wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego do najnowszej prognozy agencji Moody’s.

W naszej ocenie, pomimo istniejących ryzyk oraz utrzymującej się niepewności, których źródła znajdują się w znacznym stopniu poza Polską, ocena perspektyw polskiej gospodarki jest zbyt ostrożna. Oczekujemy, że wzrost gospodarczy osiągnie poziom zakładany w dokumentach rządowych” – skomentował, cytowany w komunikacie, wicepremier.

Ustawa budżetowa zakłada wzrost PKB o 3,6 proc.

Resort rozwoju w komunikacie zwrócił uwagę, że skala rewizji prognoz nie jest duża i zdecydowanie następuje w pożądanym kierunku.

„Poprawa perspektyw ma w naszej ocenie charakter trwały i strukturalny, dotyczy bowiem zarówno konsumpcji, jak i inwestycji” – dodał Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

 

drukuj