fot. youtube.com

Lubuskie: Straż Graniczna przejęła narkotyki i zatrzymała dwóch młodych mężczyzn

Strażnicy Graniczni zatrzymali dwóch młodych Lubuszan. W mieszkaniu jednego z nich znaleźli ponad 1,7 kg marihuany i amfetaminy oraz 148 tabletek ecstazy – poinformował dziś rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Rafał Potocki.

Podejrzani w miniony piątek wpadli podczas kontroli drogowej w pow. żarskim (Lubuskie). Funkcjonariusze z pomocą swojego psa służbowego znaleźli niewielką ilość marihuany w aucie, którym podróżowali młodzi mężczyźni. Zarządzono przeszukania w ich domach.

„Na terenie posesji zamieszkanej przez 19-letniego kierowcę kontrolowanego pojazdu znaleziono prawie 740 gram marihuany i ponad 960 gram amfetaminy oraz tabletki ecstazy. Część ujawnionych środków odurzających była podzielona na porcje. Łączna, szacunkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 68 tys. zł” – powiedział Rafał Potocki.

Rzecznik dodał, że 19-latkowi grozi do 10 lat więzienia. Sąd zadecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące. Jego kompanowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmuje się teraz zielonogórska policja.

PAP/RIRM

drukuj