fot. flickr.com

Lubuskie: poszukiwany 16 listami gończymi i ENA w rękach policji

Lubuscy policjanci zatrzymali w jednej z podgorzowskich miejscowości mężczyznę poszukiwanego od 2017 r. do odbycia kary za liczne oszustwa. Wydano za nim16 listów gończych i Europejski Nakaz Aresztowania – poinformował w poniedziałek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Jak przekazał Maludy, 43-latek spędzi w więzieniu dziewięć lat. Mężczyzna miał na koncie liczne oszustwa i był również podejrzany o podrabianie dokumentów.

Do jego zatrzymania doprowadzili policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Ustalili oni, że ukrywał się przez dłuższy czas poza granicami kraju, jednak mógł przyjechać na krótko w rodzinne strony.

Skrupulatnie przygotowana akcja przyniosła efekt. 43-latek został ujęty podczas dynamicznej akcji w jednej z podgorzowskich miejscowości.

„Do jego zatrzymania doszło w minioną sobotę popołudniu. Był całkowicie zaskoczony i nie stawiał oporu. Teraz trafi na dziewięć lat do więzienia. Zgodnie z prawomocnymi wyrokami sądów taką ma ponieść karę za popełnione przestępstwa” – dodał rzecznik.

PAP/RIRM

drukuj