fot. wikipedia.org

Lubuskie: Funkcjonariusze KAS odzyskali auta warte prawie pół mln zł

Lubuscy funkcjonariusze KAS znaleźli trzy skradzione samochody o łącznej wartości blisko 500 tys. zł. Znajdowały się na naczepie tira skontrolowanego na początku tygodnia na terenie dawnego przejścia granicznego w Olszynie (Lubuskie).

Jak poinformowała w środę rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz, samochody były przewożone tirem na polskich numerach rejestracyjnych, kierowanym przez obywatela naszego kraju.

„Oprócz dokumentu CMR (list przewozowy) kierowca nie potrafił przedstawić żadnych innych dokumentów identyfikujących przewożone pojazdy. Po sprawdzeniach w bazach danych okazało się, że auta zostały skradzione w Wielkiej Brytanii; to Range Rover za 270 tys. zł, Land Rover o wartości 170 tys. zł i warty 28 tys. zł Fiat 500” – powiedziała rzecznik.

Dodała, że kierowca tira został zatrzymany i wraz z pojazdami przekazany do dyspozycji policji, która w porozumieniu z brytyjskimi funkcjonariuszami zajmie się ustaleniem innych osób mających związek z przestępstwem.

PAP/RIRM

drukuj