fot. flickr.com

LOT-em z pięciu polskich miast bezpośrednio do Tel Awiwu

Polskie Linie Lotnicze LOT od czerwca tego roku uruchomią bezpośrednie loty do Tel Awiwu w Izraelu z Lublina, Gdańska, Poznania i Wrocławia, a z Warszawy liczba rejsów do tego miasta wzrośnie do 13 tygodniowo z siedmiu – poinformowała we wtorek spółka.

Rejsy z Lublina do Tel Awiwu będą realizowane w każdy poniedziałek i czwartek, z Wrocławia we wtorek i piątek, z Gdańska w każdą niedzielę, a z Poznania w każdą środę.

LOT prawie podwoi też liczbę połączeń między Warszawą a Tel Awiwem. Będą dodatkowe rejsy w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele.

Wszystkie rejsy docelowo obsługiwane będą nowoczesnymi samolotami Boeing 737-800 Next Generation, które dołączą do floty LOT-u już za kilka miesięcy” – poinformował w komunikacie LOT.

Polski przewoźnik podkreśla, że „Izrael od zawsze przyciągał Polaków, zwłaszcza tych, którzy szukali tam doznań kulturowych czy religijnych. Z każdym rokiem jest też coraz popularniejszy wśród osób poszukujących wypoczynku nad Morzem Śródziemnym”.

Spółka podkreśla, że nowe połączenia do Izraela to dla LOT-u powrót na krajowe lotniska regionalne z ofertą połączeń międzynarodowych.

Do tej pory w swojej ofercie polski przewoźnik miał jedynie połączenie z Krakowa do Chicago” – napisano w komunikacie.

W ocenie przewoźnika, lotnisko w Tel Awiwie znajduje się wśród głównych atrakcji Izraela – blisko centrum, historycznej Jerozolimy, a także jest dobrym punktem wypadowym na wyjazdy nad Morze Martwe czy wybrzeże Morza Śródziemnego i Czerwonego.

W tym roku flota PLL LOT powiększy się o cztery Boeingi 737-800 NG oraz dwa zupełnie nowe Boeingi 737 MAX 8. To samoloty mogące zabrać w jednym rejsie ponad 180 pasażerów.

LOT na pokładzie każdego swojego samolotu oferuje trzy klasy podróży, klasę biznes, ekonomiczną premium i ekonomiczną.

Jak zapewnia przewoźnik, rozkład rejsów umożliwi wygodną przesiadkę i krótki czas podróży pasażerom lecącym z Izraela przez Warszawę do Nowego Jorku, Newark, Chicago, Toronto czy Los Angeles. Czas przesiadki na rejsy dalekiego zasięgu skróci się do kilkudziesięciu minut.

Rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów strategii „rentownego wzrostu”, którą LOT wdraża od początku 2016 r. W sumie polski przewoźnik uruchomił blisko 30 nowych połączeń, w tym dwa dalekiego zasięgu – do Tokio i Seulu. W tym roku LOT zwiększy swoją obecność w USA. Od kwietnia ruszą połączenia z Warszawy do Newark i Los Angeles. Razem z połączeniem z Krakowa do Chicago w 2017 r. LOT będzie obsługiwał sześć tras do Ameryki Północnej. Dzięki nowym połączeniom do Tel Awiwu LOT będzie obsługiwał 19 połączeń tygodniowo między Polską a Izraelem.

PAP/RIRM

drukuj