Łódzkie: Zlikwidowano nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych

Policja zlikwidowała nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych, która znajdowała się w okolicach Aleksandrowa Łódzkiego. Zabezpieczono łącznie ponad 1,4 tony tytoniu i suszu tytoniowego o łącznej wartości rynkowej ponad pół miliona zł. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn.

O zdarzeniu poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik policji w Zgierzu podkom. Magdalena Nowacka. Dodała, że mężczyźni – w wieku 40. i 37. lat – usłyszeli już zarzuty produkcji wyrobów bez polskich znaków akcyzy oraz pomocy przy uchylaniu się od podatku. Grozi im kara do dwóch lat więzienia. Prokurator zdecydował o oddaniu 40-latka pod dozór policji, natomiast zatrzymany 37-latek trafi do zakładu karnego, bo był poszukiwany do odbycia kary za inne przestępstwo.

Jak wyjaśniła rzecznik, w ub. czwartek przed godz. 8.00 policjanci łódzkiego wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców pojechali na jedną z posesji pod Aleksandrowem Łódzkim. Funkcjonariusze wiedzieli, że w środku najprawdopodobniej zorganizowano wytwórnię nielegalnych papierosów.

W jednym z pomieszczeń zastali dwóch mężczyzn podczas pracy przy nielegalnym tytoniu. Byli zaskoczeni pojawieniem się policji. Przyznali się do wytwarzania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania posesji znaleziono i zabezpieczono dwie maszyny służące do cięcia suszu tytoniowego, dwa worki z takim suszem, 21 dużych pudełek kartonowych, 1,2 tony gotowego tytoniu oraz 90 papierosów. Ich wartość rynkową oszacowano na ponad 550 tys. złotych, a wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to ponad 2 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj