fot. Tomasz Strąg

Liderzy PiS wkrótce rozpoczną objazd po Polsce; Jarosław Kaczyński w niedzielę w gminie Gózd

Liderzy PiS wkrótce rozpoczną przedwyborczy objazd po Polsce. Akcję zainauguruje lider ugrupowania Jarosław Kaczyński, który w niedzielę odwiedzi gminę Gózd na Mazowszu – wynika z informacji uzyskanych przez PAP w sztabie wyborczym PiS.

Szef sztabu PiS, europoseł Joachim Brudziński w niedawnej rozmowie z PAP zapowiedział, że niedługo po zakończeniu konwencji programowej ugrupowania w Katowicach (odbyła się w ostatni weekend) politycy PiS będą kontynuować objazd po kraju.

„Tak jak zapowiadał prezes Kaczyński, my w tym roku wakacji nie mamy. Nasi politycy cały czas są w terenie. Od zakończenia wyborów do Parlamentu Europejskiego spotykają się z Polakami. Teraz jednak zmieni się formuła tych spotkań. Są wakacje, musimy brać pod uwagę fakt, że Polacy chcą odetchnąć od ostrej polityki, ostrych sporów” – mówił PAP Joachim Brudziński.

Jak wynika z informacji PAP, spotkania, w których będą uczestniczyć liderzy ugrupowania, w tym Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz była wicepremier, europoseł Beata Szydło będą się odbywały w formule pikników rodzinnych.

„W niedzielę rozpoczynamy objazd po kraju, akcję zainauguruje prezes Kaczyński. W niedzielę po południu weźmie udział w pikniku w gminie Gózd pod Radomiem (mazowieckie)” – powiedział PAP jeden ze sztabowców PiS.

Jak dodał, w kolejnych tygodniach w objazd po kraju ruszą też premier Mateusz Morawiecki i europoseł Beata Szydło.

Jak wynika z informacji PAP, w sobotę o godz. 11.00 podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński ma zaprezentować nazwiska kandydatów, którzy znajdą się na pierwszych miejscach list wyborczych PiS.

W połowie czerwca Komitet Polityczny PiS zatwierdził byłego szefa MSWiA, obecnie europosła Joachima Brudzińskiego na szefa sztabu wyborczego PiS, a europosła Tomasza Porębę na jego zastępcę. Ponadto była premier, obecnie europosłeł Beata Szydło została szefową rady sztabu wyborczego.

PAP/RIRM

drukuj